Biomasa

Produkty frakcji odnawialnej, pochodzenia organicznego z produkcji leśnej oraz rolnej.

Paliwa stałe

Produkty energetyczne, kopalne, pochodzenia naturalnego.

Rolnictwo

Środki przeznaczone do poprawy wydajności przemysłu rolniczego.

Sól techniczna

Techniczny chlorek sodu mający szerokie zastosowanie w przemyśle.

Paliwa stałe

Węgiel kostka

Kostka przeznaczona jest do spalania w piecach żeliwnych oraz stalowych. Niska zawartość siarki ogranicza osadzanie cząstek sadzy w przewodach kominowych. Niska zawartośc popiołu umożliwia kilkudniową eksploatację bez konieczności czyszczenia komory spalania. Węgiel kostka można mieszać z pelletem drzewnym, trocinami, węglem brunatnym oraz wszelkiego innego rodzaju paliwami stałymi.

Więcej

Węgiel orzech

To typ węgla kamiennego, który wyróżnia się przede wszystkim swoją granulacją. Charakteryzuje się długim czasem i bardzo jasnym płomieniem przy spalaniu oraz ma niską zawartość siarki. W efekcie jego spalaia otrzymujemy niewielką ilość popiołu. Węgiel orzech pozwala nam na zachowanie dużej czystości, dzięki czemu może być stosowany w kominkach pokojowych.

Więcej

Węgiel ekogroszek

Wytwarzany jest z wysoko kaloryczego węgla o niskiej zawartości siarki, małej zawartości wody i substancji niepalnych oraz niskiej spiekalości. Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.

Więcej

Miał węglowy

Najdrobniejsza frakcja węglowa oferowana przez nasze przedsiębiorstwo. Dzięki procesom automatyzacji znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Idealny do podajników miałowych, stosowany w przemyśle, elektrowniach, obiektach użyteczności publicznej, oraz domach jednorodzinnych.

Więcej